Zážitek z plesu

Rakouský ples bude slavnostně zahájen ve Velkém sále, kde se bude velký orchestr po celý večer starat o tu správnou náladu. Ve stanu na Velké terase přístupné z Přísálí Velkého sálu naleznete širokou nabídku občerstvení včetně vídeňských speciality od „Würstel“ až po „Wienerschnitzel “. Sklenku šampaňského a tapas si můžete vychutnat v Taittinger Champagne Lounge. Na Malé terase přilehlé k Lounge bude opět připravena kuřácká zóna v pohodlí vytápěného stanu. Moderní rytmy Vás roztančí na Diskotéce v Malém sále v přízemí a nezapomeňte navštívit ani sousední Wiener Café Bar, originální propojení vídeňské kavárny a moderního koktejl baru.

Zatančete si s našimi taxi tanečníky a dopřejte svému partnerovi krátký oddech.

Přejeme Vám nezapomenutelný zážitek!

Dress code

Dámy: dlouhé večerní šaty
Pánové: smoking, slavnostní uniforma, tmavý večerní oblek, bílá košile, kravata nebo motýlek
Všechny dámy obdrží dárek.

Hvězda večera: Ewa Farna

Ewa Farna je populární česká zpěvačka s polskými kořeny, která se věnuje popové a rockové hudbě. Svůj první singl „Měls mě vůbec rád“ Ewa nazpívala ve svých 12 letech. Zpívá česky i polsky, pročež se těší popularitě nejen u nás, ale i v zahraničí.

Za svou kariéru získala Ewa řadu českých i polských ocenění, vydala osm alb a natočila přes třicet videoklipů. Spolupracovala s významnými polskými i českými hudebníky, vyzkoušela si herectví i moderaci prestižních hudebních cen Anděl a byla historicky nejmladší českou i polskou porotkyní talentových show.

Ve svých pouhých 24 letech oslavila Ewa Farna v loňském roce již 10 let na hudební scéně. Toto výročí oslavila jubilejním koncertem v pražském Foru Karlín.

Palác Žofín

Palác Žofín na Slovanském ostrově je tradičním místem konání Rakouského plesu. Ostrov samotný vznikal přirozeně mezi 17. a 18. stoletím. Svůj první název „Barvířský ostrov“ dostal podle přistěhovalých barvířů, kteří na ostrově provozovali své řemeslo. Milníkem v historii ostrova se stal rok 1835, kdy ostrov koupil Václav Novotný a přeměnil ho na veřejně přístupné místo odpočinku. Stavbou klasicistní budovy s restaurací a koncertním a společenským sálem tak dal vzniknout společenskému a kulturnímu centru Prahy.

Při slavnostním otevření se v hlavním sále konal zahajovací ples, který se stal první z mnoha dalších společenských událostí na Žofíně. Když v roce 1840 navštívil ostrov arcivévoda František Karel, otec pozdějšího císaře Františka Josefa I., byl požádán o svolení, aby mohl být na památku jeho návštěvy ostrov pojmenován podle jeho manželky, arcivévodkyně Žofie. V roce 1848 se na Žofíně konal Slovanský sjezd, setkání, jehož cílem bylo sjednotit všechny Slovany žijící na území Rakouského císařství, podle něj dostal ostrov jméno „Slovanský ostrov“.

Ostrov byl známý svými besedami (plesy) a koncerty. V letech 1841 a 1843 zde na plesech tančila známá česká spisovatelka Božena Němcová. Vedle plesů zde koncertovali takoví velikáni světové hudby jako např. Ferenc Liszt, Hector Berlioz, Zdeněk Fibich, Petr Iljič Čajkovskij nebo Richard Wagner. Právě na Žofíně poprvé souborně zazněla Smetanova Má vlast. V roce 1878 se zde konal první samostatný koncert Antonína Dvořáka. Koncem 19. století koupila ostrov obec a zvětšila a přestavěla budovu do dnešní novorenesanční podoby. Palác Žofín dodnes plní svou funkci významného společenského a kulturního centra Prahy. Stal se oblíbeným místem setkávání nejen Pražanů, ale také osobností národního i mezinárodního významu.